Названо переможців конкурсу професійної журналістики “Честь професії”

Дата: 26 Травня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні 25 травня підбили підсумки 12-го конкурсу професійної журналістики “Честь професії”, організатором якого є Національна асоціація медіа.

Імена переможців оприлюднили на офіційній сторінці конкурсу.

Журналіст Роман Кравець із президентом Зеленським під час інтерв’ю. Джерело: pravda.com.ua

За інформацією організаторів, цьогоріч за перемогу змагався 61 матеріал-фіналіст у шести основних та чотирьох спеціальних номінаціях, а також за сім спецпризів. Загалом подано 812 матеріалів від 500 журналістів із 70 міст.

У кожній з основних номінацій представлено по п’ять робіт, також передбачалися спецпризи для локальних медіа.

“Найкраще інтерв’ю”

Перемогу здобув Роман Кравець з “Української правди” за матеріал “Володимир Зеленський: Порошенко багато разів пропонував мені зустріч. Казав, що можемо знайти порозуміння”.

Спецприз “Найкраще інтерв’ю” для локального медіа дістався Олені Лівіцькій, Сайт соціальних новин “Перший”, за матеріал “Поговори зі мною. Построзмова з Русланою з луцького автобуса з терористом”.

“Найкращий репортаж”

Перемогли Христина Коціра, Богдан Кутєпов, Hromadske, матеріал “Позивний Домовина. Історія арештантки”.

Спецприз для локального медіа отримали Олена Лівіцька та Ірина Кабанова, Сайт соціальних новин “Перший”, за матеріал “Могила у квітнику. Три українки, поляк, який їх захищав, і …один бузок на всіх. Своя історія”.

“Найкраще новинне висвітлення резонансної події”

Переможець – Вероніка Мелкозьорова, NBC News, матеріал “A tale of two mothers: Нow a Texas couple claimed their baby from Ukraine despite the coronavirus lockdown”.

Спецприз для локального медіа отримала Марина Пітиляк, “Перший Західний”, за матеріал “Понівечили чи облагородили? Як селяни статую Матері Божої у заповіднику самовільно встановили”.

“Найкраща публіцистика”

Приз одержали Наталія Гуменюк, Максим Камєнєв та Анна Цигима, “Суспільне мовлення”, за матеріал “Убивство Гонгадзе – 20 років у пошуках правди”.

Спецприз для локального медіа здобули Дар’я Твердохліб, Владислав Мельничук, Ірина Цибух, Яросла Цюп’як, UA:Дніпро, за матеріал “Ігрень”.

“Найкраща аналітика”

Перемогли Алла Садовник, Інна Білецька, Дмитро Бондар та Олександр Стратонов, “Суспільне мовлення”, за матеріал “Помилка 83: Чому платять за встановлення інвалідності?”.

Спецприз для локального медіа – Катерина Шевченко, Запорізький центр розслідувань, за матеріал “Опасные отходы, недопуск проверок и нарушений: что скрывает мусорный полигон Запорожья”.

“Найкраще розслідування”

Переможець – Олена Логінова, “Слідство.Інфо”, з матеріалом “Зірвати банк”.

Спецприз “Надія журналістики”

Отримала Яна Радченко з матеріалом “Що потрібно знати про гендер, коли тобі 16 років”.

Спецприз “Найкращий аудіоматеріал” 

Вручено Вікторії Лавриненко та Ярославу Грицаку, The Ukrainians, за матеріал “Музика з історіями. Різдво”.

Спецномінація від Наглядової ради конкурсу “Пояснювальна журналістика в часи пандемії”

Приз здобула Анастасія Іванців, Lb.ua, за матеріал “Гроші і справедливість: чому пацієнти з ковідом вимушені боротися за безкоштовні ліки”.

Спецномінація від платформи HelpSMI “Експерт-знахідка” (запроваджена цьогоріч)

Перемогли два номінанти – Георгій Ерман, BBC News Україна, матеріал “Як українці врятували від різанини тисячі людей в Боснії і чому про це не говорять”, і Павло Новик, Bihus.info, матеріал “Присмак коксу: Як харківський завод роками вбиває екологію, відмахуючись від судів і екологів”.

Спецномінація від Комісії з журналістської етики “Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів, журналістської етики та саморегуляції”

Переможець – Оксана Расулова, Lb.ua, матеріал “Духовна війна і загроза “майдану”. Як змінилася білоруська пропаганда після приходу російських журналістів”.

Спецномінація від школи UMES “Найкращий журналістський експеримент” (представлена вперше)

Переміг Мирослав Ганущак, 1+1, матеріал “Карантин”: чи реально прожити день на метровій відстані від людей”.

Відео церемонії нагородження переможців можна подивитися тут

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: