НАТО висловило “рішучу солідарність” з Румунією, коли туди впали уламки російського дрона

Дата: 07 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Румунія визнала, що біля берегів Дунаю з румунського боку знайшли фрагменти, схожі на уламки безпілотника. Раніше Міноборони Румунії заперечувало цю інформацію. Коли країна поінформувала членів НАТО про цей інцидент на засіданні Північноатлантичної ради, члени Альянсу висловили “рішучу солідарність з Румунією”.

Відповідну заяву опублікував у твіттері речник Альянсу Ділан Вайт.

Фото: Reuters

Міністр оборони Румунії Анджел Тилвер підтвердив, що уламки ймовірного російського безпілотника знайшли в районі Плауру у повіті Тулча, що межує з українським містом Ізмаїл на Одещині. Два дні тому Міноборони Румунії заперечувало цю інформацію.

“Ми бачимо, що за досить короткий час сталася серія російських атак проти української портової інфраструктури й складів. Думаю, нам важливо посилити заходи пильності. У нас буде більше пунктів спостереження, більше патрулів”, – додав міністр.

На цю заяву відреагував президент Румунії Клаус Йоганніс, який закликав провести “термінове і професійне розслідування”.

6 вересня Бухарест поінформував НАТО про знахідку у вигляді уламків на зустрічі представників 31 країни в Брюсселі. 

“Союзники висловили рішучу солідарність з Румунією. Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією і підтримуємо тісний контакт з нашим союзником Румунією”, – написав Вайт.

Проте наступного дня, 7 вересня, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що у НАТО немає жодних ознак того, що уламки безпілотників, знайдені на території Румунії, були наслідком навмисної атаки Москви на Румунію.

“У нас немає жодної інформації, яка б вказувала на навмисну атаку з боку Росії, і ми очікуємо результатів поточного розслідування”, – сказав він.

Нагадаємо, що 4 вересня Міністерство закордонних справ України заявило, що іранські дрони-камікадзе, які Росія запустила по Ізмаїльському порту на Одещині, впали й здетонували в Румунії.

Проте сама Румунія цю інформацію не підтверджувала і казала, що безпілотники не становили прямої військової загрози її національній території чи територіальним водам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter