“Народжені після арешту”: журналістка презентувала фотопроєкт про дітей кримськотатарських бранців Кремля

Дата: 15 Березня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні презентували онлайн-фотопроєкт “Народжені після арешту” журналістки й правозахисниці з Криму Муміне Салієвої. Це галерея знімків кримських дітей, які народилися після арештів батьків.

Про це інформує Національна спілка журналістів України

Як повідомляє громадська ініціатива “Кримське дитинство”, через політично вмотивоване кримінальне переслідування щонайменше 191 дитина залишилася без опіки одного з батьків у Криму. З них 12 народилися вже після арешту батька.

Організація, яку очолює Муміне, допомагає родинам пройти через складні часи, організовуючи заходи для дітей та надаючи гуманітарну підтримку.

“Дитинство – це найяскравіший період у житті дитини. Воно не повторюється і не повертається. На жаль, дитинство дітей політв’язнів завершилося того дня, коли до їхніх домівок рано-вранці ввірвалися силовики. Під час роботи над проєктом я побувала в усіх родинах заарештованих кримськотатарських активістів і зробила фото дітей, які залишилися без батька. Кожна дитина – це 400–500 знімків,  з яких потрібно було обрати один найвиразніший”, – розповіла журналістка.

Ознайомитися з фотографіями та історіями родин малюків можна за посиланням.

Муміне Салієва – членкиня Національної спілки журналістів України, активістка ініціативи “Кримська солідарність”, координаторка проєкту “Кримське дитинство”. Вона мати чотирьох дітей, яких виховує без чоловіка, громадянського журналіста Сейрана Салієва. Російські силовики затримали Салієва чотири роки тому, у січні 2017-го, а у вересні минулого року засудили до 16-річного терміну ув’язнення.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Ви також можете підписати петицію Prisoners Voice та поширити цю новину. 

Нагадаємо, згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 102 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: