Народний депутат назвав геїв “хворими людьми з психічними розладами”

Дата: 19 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Народний депутат України від Блоку Петра Порошенко Іван Рибак назвав представників ЛГБТ-спільноти “людьми з психічними розладами”.

Такий коментар депутат зробив під час обговорення у Facebook подій навколо вчорашнього зриву демонстрації фільму з ЛГБТ-тематики у Чернівцях, який вчинили радикально налаштовані представники “Азову” та “Правого сектору”.

“У моєму розумінні це просто люди з психічними розладами і їм потрібно допомагати вийти з хвороби і прийти до нормального життя”, – написав депутат.

Цей коментар викликав хвилю обурення у представників ЛГБТ-спільноти, правозахисників та інших користувачів мережі.

Депутату закидали правове невігластво та наслідування тоталітарних режимів.

“А такі поняття як недискримінація (пряма норма Міжнародної декларації прав людини), повага до честі та гідності людини, її прав та свобод (безвідносно до її, в тому числі, сексуальної орієнтації)? ні, нічого вам не кажуть?”, – написала черновицька журналістка Надія Бабинська Вірна.

Депутат в свою чергу посилався на Біблію та традиційні родинні цінності.  

“…Ви мислите як людина минулого. Були Гітлер, були Сталін. А церква, якою ви так потикаєте всім, вбила не менше невинних, аніж ці два виродки. Шкода, що такі люди пройшли у ВР та ще й від блоку президента”, – пише інший чернівчанин Максим Дупешко.

А програмний директор ВГО “Гей-альянс Україна” Юрій Йорський у коментарі для Центру інформації про права людини назвав подібні висловлювання неможливими для народного депутата.

“Дуже хотілось би нагадати панові Рибаку, що “гомосексуалізм” було виключено ВООЗом з класифікатора хвороб, ще коли він був дитиною.  Нажаль неосвіченість пана Рибака в темах сексуальності породжує його гомофобію. Я буду дуже радий особисто чи від імені нашої організації провести для нього та його колег і колежанок тренінг. Але зараз, людина, яка стоїть за захисті прав та свобод громадян України, і дозволяє собі такі висловлювання – просто не має права залишатися на цій посаді”, – зазначив Йорський.

Після резонансу у мережі депутат зробив допис, у якому вибачається за можливі образливі вислови, але знову згадує “традиційні християнські цінності”.

“Під час обговорення у мережі Facebook, вже відомих подій, я висвітлював виключно свою особисту думку, яка базується на принципах збереження традиційної християнської цінності – української сім’ї, оскільки сам виховувався в таких традиціях і буду так виховувати своїх дітей. Родина – це основа єдності нації і посягання на українську родину такі самі небезпечні, як і посягання на територію країни. Можливо, обговорення було занадто гострим, тому прошу вибачення у тих кого це зачепило за їх високий емоційний градус. Категорично засуджую умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образ почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”, – пише Рибак.

Нагадаємо, невідомі з шевронами “Правого сектору” та батальйону “Азов” зірвали показ документального фільму This is gay propaganda про події Революції Гідності та війни в контексті ЛГБТ-спільноти, який мав 18 жовтня відбутися у Чернівцях.

На чоловіках та молодих хлопцях були також гумові рукавиці. Один з лідерів акції заявив, що  вони ніяких подібних показів не дозволять, що представників ЛГБТ ні на Майдані, ні серед військових немає. Він додав, що якщо організатори показу надумають провести ще якийсь захід щодо ЛГБТ, то “ви ляжете тут”.

Як написала у своєму Facebook ЛГБТ-активістка, голова ГО “Інсайт” Олена Шевченко, поліція не зробила нічого, аби припинити беззаконня. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: