Наркозалежний, якому відмовляють у замісній терапії на Запоріжжі, голодує вже 6 день

Дата: 05 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Наркозалежний у Вільнянському слідчому ізоляторі (Запорізька область), якому відмовляють у замісній терапії, голодує вже 6 день.

Про це на сторінці у Facebook заявила учасниця регіональної команди із захисту прав вразливих груп Анна Гаркуша.

Ситуацію не змінили ні дзвінки, ні голодування, ні заяви. Пацієнт ЗПТ (Замісна підтримувальна терапія, – ред.) не їсть, не п’є АРТ (антиретровірусна терапія, – ред.), але замість адекватного реагування – вчора проводили психіатричну експертизу. Із цієї причини нарколог людину не оглянув. Усе неквапливо і байдуже. Відновити лікування в ЗПТ – життєво важливо. Хлопець не приймає ліки, у нього висока температура і скаче тиск. Організм залежного руйнується. Позбавлення людини препарату – катування і знущання“, – написала Гаркуша.

Нагадаємо, 15 квітня цього року чоловік був переведений у Вільнянське СІЗО з Бердянської камери для затриманих. Препарат замісної підтримувальної терапії він отримував востаннє 14 квітня. За даними Гаркуші, на знак протесту наркозалежний оголосив голодування.

Цю інформацію підтвердив голова Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов та зазначив, що таке поводження можна розцінити як катування.

Замісна підтримувальна терапія – це медична терапія, яку лікувальні заклади призначають наркозалежним, що вирішили відмовитися від ін’єкційних наркотиків. У разі різкого припинення терапії наркозалежні переживають синдром відмови (“ломку”). Європейський суд з прав людини розцінює відмову у наданні медичної допомоги як порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини (заборона катувань).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: