Нардепи підтримали євроінтеграційний законопроєкт про нацменшини

Дата: 08 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила у цілому законопроєкт №10288-1 про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин. 

Про це йдеться у картці документа на сайті парламенту. 

Будівля Верховної Ради України. Фото: tva.ua

Законопроєкт підтримали 317 нардепів. 

Ухвалений документ передбачає захист права на використання мов національних меншин України, який забезпечує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Окрім цього, він гарантує право на використання мови нацменшини в освіті поряд із державною мовою, а також розширює права на використання мов нацменшин у медіа та видавництві.

Приватні виші зможуть вільно обирати мову навчання, яка є офіційною мовою ЄС, втім для разом з цим треба буде забезпечити викладання української як окремої дисципліни.

Представники нацменшин України, мови яких є офіційними мовами ЄС і які розпочали навчання у школі до 1 вересня 2018 року своєю рідною мовою, можуть навчатись у молодшій і середній школі згідно з нормами, що діяли до набрання чинності нових правил.  

Документ, як уточнив парламентар Ярослав Железняк, є “доопрацьованою всіма фракціями версією”.  

Нагадаємо, що віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції переконана, що в перемовинах з ЄС щодо забезпечення прав меншин не постає питання захисту “російської меншини”, оскільки в Україні офіційно немає такої спільноти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter