Напередодні виборів НСЖУ нагадала про покарання за роздачу журналістських посвідчень

Дата: 20 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Керівників українських медіа закликали бути відповідальними та утриматися від видачі редакційних посвідчень стороннім особам на місцевих виборах, що мають відбутись 25 жовтня. 

З таким закликом виступили у Національній спілці журналістів України. 

У спілці нагадали, що зловживання правами медійників на доступ до виборчих дільниць дискредитує роботу реальних журналістів та може розцінюватися як злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність, а саме ув’язнення від 3 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на певний часі У разі вчинення кримінального злочину, якщо буде доведено факт, що саме за допомогою журналістського посвідчення з’явилась можливість його вчинення, то особа, яка видала таке посвідчення, може бути визнана співучасником злочину за ч.5 ст.27 Кримінального кодексу України. Вважатиметься, що редактор полегшив досягнення злочинного результату, бо навмисно видав журналістське посвідчення сторонній особі, чим забезпечив можливість доступу на місце скоєння злочину. Відповідальність за злочини проти виборчих прав, вчинені за попередньою змовою групою осіб передбачена Кримінальним кодексом – статті 157-158 КК України.

“Ні виборці, ні члени виборчих комісій не повинні остерігатися журналістів, вбачати у них спостерігачів від кандидатів чи «тітушок». У політичних штабів достатньо можливостей для спостереження за ходом голосування, а у журналістів така можливість лише одна – своя репутація. Якщо стороння публіка використовуватиме журналістське посвідчення, то страждатимуть від обмежень у доступі до інформації насамперед реальні журналісти та їхня аудиторія”, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У НСЖУ також нагадали, що законодавство дозволяє працівникам ЗМІ перебувати на виборчих дільницях і під час голосування, і під час підрахунку голосів. Це право передбачене для оперативного громадського контролю над чесністю виборчого процесу, а також для інформування широкої аудиторії ЗМІ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter