Напад Росії на Україну підриває довіру до Організації Об’єднаних Націй – МЗС Нової Зеландії

Дата: 24 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Напад на Україну Російської Федерації, яка досі є постійним членом Радбезу ООН, підриває довіру до самої Організації Об’єднаних Націй.

Про це заявила міністерка закордонних справ Нової Зеландії Нанайя Махута під час виступу на загальних дебатах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає “Укрінформ”.

Нанайя Махута. Джерело: Getty Images

“Бути свідком того, як постійний член Ради безпеки ООН розпочав неспровокований напад на суверенну державу, намагаючись анексувати її територію і ведучи війну проти її цивільного населення, було і залишається шокуючим”, – сказала вона.

Політикиня наголосила на тому, що дії Росії порушують фундаментальні принципи міжнародного права.

“Як може молоде покоління довіряти ООН, коли постійний член Ради безпеки діє у спосіб, що так фундаментально суперечить Статуту ООН?” – заявила Махута й висловила переконання, що Росія має відповісти за цю агресію в міжнародних судах.

За її словами, Нова Зеландія рішуче підтримує зусилля, спрямовані на притягнення Росії до відповідальності як у Міжнародному суді ООН, так і в Міжнародному кримінальному суді.

Міністерка закордонних справ країни також вказала на зростання ядерних ризиків через російську війну та наголосила на тому, що “ядерна зброя ніколи не повинна бути застосована”.

Нагадаємо, що загальні дебати в межах тижня високого рівня 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відкрилися у Нью-Йорку 19 вересня.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг підтримала пропозицію президента України Володимира Зеленського скасувати право вето для РФ в Раді безпеки ООН і закликала до подальших реформ цього органу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter