Наливайченко вважає, що для ефективного розслідування вбивства Павла Шеремета потрібно залучити ФБР

Дата: 21 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Для ефективного розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, потрібно звернутися за допомогою до США, які мають сучасні лабораторії, що дозволяють провести експертизу та встановити виробника вибухівки, де та коли вона використовувалася.

Про це 15 листопада під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України (НСЖУ) заявив лідер руху “Справедливість” та колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, передає дайджест новин профспілки.

Журналіст Павло Шеремет

“Щоб провести ефективне розслідування вбивства Павла Шеремета, потрібна політична воля насамперед президента України: він особисто має взяти на себе зобов’язання, що справа буде розслідувана, – упевнений Валентин Наливайченко. – Крім того, потрібно об’єднати всі зусилля – і СБУ, і Нацполіції, і можливих міжнародних експертів. Адже, якщо пригадати, влада обіцяла залучити ФБР. І я переконаний, що треба звернутися до міжнародних партнерів, адже американська сторона має справді дуже сучасні лабораторії, що дозволяють провести експертизу та чітко встановити виробника вибухівки та де й коли вона використовувалася”.

Окрім цього, Валентин Наливайченко вважає, що влада має провести публічні звіти, зробивши їх регулярними: хоча б щопівроку повідомляти громадськість про перебіг слідства та пророблені дії.

“Єдина небезпека, яка на сьогодні зберігається, – це чи були причетні до вбивства Павла Шеремета співробітники українських спецслужб та правоохоронних органів. Ось це перше питання, на яке має дати публічну відповідь слідство. Також потрібно повідомити, чи є підозрювані з числа колишніх чи нинішніх правоохоронців у скоєнні цього злочину”, – зауважив екс-керівник СБУ.

Під час зустрічі з активом НСЖУ Валентин Наливайченко підписав Декларацію на захист свободи слова. Раніше цей документ підписали інші політики – колишній віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко та лідер партії “Основа” Сергій Тарута. Декларація передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув уранці 20 липня внаслідок вибуху авто керівника видання Олени Притули, в якому він перебував. Вибуховий пристрій, який підірвав автомобіль з журналістом Павлом Шереметом, був закладений близько до місця водія. Поліція кваліфікувала подію за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав основною версією вбивства Шеремета помсту за його професійну діяльність. 22 липня справа була передана до Головного слідчого управління МВС, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: