Найбільше судових справ проти журналістів – у Чернівцях

Дата: 02 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Чернівці стали рекордсменом за кількістю судових справ проти журналістів. Останнім часом п’ять справ виграно і деякі перебувають на розгляді.

Про це заявив голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов.

Журналістів захищали юристи медіа-профспілки Олександр Тарасов і Олексій Ржанов разом з юристами Інституту розвитку регіональної преси

Така кількість справ у Чернівцях може свідчити про те, що є в суспільстві прошарок, який сприймає журналістів як ворогів. Звісно, існує проблема наклепу, але в рамках існуючого законодавства вона цілком може бути вирішена без судових позовів. Зокрема, громадянин, який вважає себе ображеним, може  оприлюднити свою точку зору через ЗМІ. З іншого боку, і журналістам також у своїх публікаціях варто якомога ширше представляти точку зору тих, хто стає об’єктом для критики“, – зазначено у повідомленні Комітету Незалежної медіа-профспілки України.

Голова НМПУ нагадав про кілька таких справ. Зокрема, це позов підприємця та місцевого громадського діяча Ігоря Бешевлі до Галини Єремиці за статтю “Обласне Управління СБУ вкотре пікетували. Цього разу представники криміналітету та Партії регіонів?”, у якій у формі оціночних суджень піддавалась критиці його діяльність. Підприємець вимагав від журналістки вибачень та спростування, але суд після розгляду, що тривав більше п’яти місяців, визнав вимоги спростування необґрунтованими.

Також серед справ – позов Станіслава Банчука, який на час його подання займав посаду першого заступник прокурора Чернівецької області. У червні він подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації проти телеканалу ТВА та журналіста Івана Гончарука. Також він вимагав від журналіста публічних вибачень. Банчук звернувся до суду через телевізійний сюжет, присвячений земельним оборудкам посадовців Сокирянської райдержадміністрації. У матеріалі зазначалося, що місцева громада звинувачує у причетності до цих махінацій Станіслава Банчука та Генпрокуратуру України. Після розгляду, що тривав п’ять місяців, суд у повному обсязі відмовив Банчуку у задоволенні позовних вимог.

Зараз розглядається справа за позовом Юлії Софтенко до телеканалу ТВА про визнання наказу про звільнення незаконним і поновлення на роботі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: