Савченко лишили під вартою до 13 травня

Дата: 25 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Московський міський суд лишив українську льотчицю, члена ПАРЄ, народного депутата Надію Савченко під вартою до 13 травня.

Про це повідомив її адвокат Микола Полозов на своїй twitter-сторінці.

Слідство було зобов’язанe запитати у МЗС РФ інформацію про наявність у Савченко міжнародного імунітету як делегата ПАРЄ, але так цього і не зробило, зазначив Полозов.

Окрім звинувачень у причетності до вбивства російських журналістів на Луганщині, а також у незаконному перетині кордону з РФ проти неї висунуто ще одне звинувачення.

Інший адвокат Савченко Марк Фейгін на своїй twitter-сторінці повідомив, що у постанові про з’єднання кримінальних справ з’явилось нове звинувачення проти Савченко за ч. 1 ст. 356 КК: жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, депортація цивільного населення, розграбування національного майна на окупованій території, застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародним договором Російської Федерації.

Стаття передбачає позбавлення волі на строк до 20 років. У скарзі щодо фабрикування звинувачення адвокату відмовили.

Українська льотчиця приймала участь у судовому засіданні за допомогою відеозв’язку. “Видно, що участь дається їй нелегко. Часто кладе голову на стіл“, – зазначив адвокат. 

Як відомо, Надія Савченко вже 75 днів тримає голодування на знак протесту проти свого незаконного затримання. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вчора закликав Савченко припинити голодування. За його словами, в цьому вже немає сенсу, бо “Росія – не та країна, де є гуманні принципи”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter