Надання автокефалії українській церкві може погіршити ситуацію УПЦ КП в Криму – Климент

Дата: 10 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Після надання автокефалії Українській православній церкві наступ російської влади на УПЦ КП в окупованому Криму може посилитися.

Про це на прес-конференції розповів архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Климент біля одного з захоплених російською владою в Криму храмів 

За його словами, дотепер наступ на церкву з боку російської влади частково стримували побоювання дзеркальних заходів щодо УПЦ МП на материковій частині України.

“Консультації, які я провів з московськими адвокатами, з якими спілкувався під час судового процесу над Володимиром Балухом, свідчать, що після прийняття Томосу можуть бути більш жорсткі дії стосовно церкви Київського патріархату. У Криму вона не перереєстрована (за російським законодавством – ред.). Це була наша принципова позиція”, – зауважив Климент.

Також він додав, що на сьогодні управління Кримської єпархії УПЦ КП веде чотири судових позови проти РФ.

“Два стосуються безпосередньо Міністерства оборони РФ, і два щодо майна в Сімферополі. Зазначу, що суди приймають українські документи і статути”, – розповів архієпископ.

ДОВІДКА: згідно з дослідженнями правозахисників, російська окупаційна влада у Криму створює умови, за яких УПЦ КП не може продовжувати свою діяльність легально, не відмовившись від проукраїнської позиції. 38 iз 46 парафій Української православної церкви Київського патріархату на території півострова припинили діяльність ще в перший рік після окупації. Багато релігійних громад і храмів припинили діяльність внаслідок непрямих заходів з боку російської влади, зокрема юридичного тиску. Щонайменше три храми були захоплені – у Севастополі, Сімферополі та селі Перевальне. В останньому приміщення УПЦ КП передали в управління УПЦ Московського патріархату, тому що вони уклали договір з російською владою щодо “допомоги з патріотичного виховання військових”. У деяких випадках парафії припиняли діяльність через те, що власники споруд, які використовувалися для богослужінь, виїхали з Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: