Нацрада знайшла розпалювання ворожнечі в ефірі NewsOne

Дата: 30 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зафіксувала порушення під час позапланової перевірки телеканалу NewsOne, яку проводили у зв’язку з наміром організувати телеміст із російським каналом “Россия 1”.

Про це повідомив член Нацради з телерадіомовлення Сергій Костинський у коментарі Інтерфаксу-Україна. 

Експертів, за його словами, без проблем пустили до приміщення каналу, проте не підписали відповідних актів. 

“Телеміст – це був контекст. Ми досліджувати не телеміст, а передачі, які анонсували телеміст, а також інші передачі, які ми моніторили до цього, наприклад там, де українців називали фашистами”, – розповів деталі перевірки Костинський. 

Результати перевірки каналу Нацрада має намір розглянути вже найближчими тижнями: 

“Ми точно не будемо це питання затримувати: ми зацікавлені в тому, щоб оперативно розглянути. І якщо факти порушень – розпалювання ворожнечі – підтвердяться, то, я прогнозую, буде застосовано санкції”.

Як відомо, інформація про проведення спільного телемосту під назвою “Треба поговорити” з’явилася 7 червня. Його в ефірі телеканалу “Росія 24” анонсував директор російського державного міжнародного інформаційного агентства “Росія сьогодні” та ведучий пропагандистських програм на російському телебаченні Дмитро Кисельов. Імовірне проведення шоу спричинило хвилю обурення: прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав майбутній ефір спробою реваншу та закликав керівництво українського каналу NewsOne відмовитися від цієї ідеї, а низка експертів наголошувала на тому, що проведення телемосту – порушення чинного законодавства. 

Згодом керівництво каналу заявило, що скасувало проведення телемосту, проте ГПУ зареєструвала провадження про замах на скоєння державної зради через анонс і викликала на допит керівництво та журналістів NewsOne. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter