Нацбанк, генпрокурора і нардепа назвали “Будяками”

Дата: 10 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Генпрокурор Віктор Шокін, суддя Солом’янського районного суду Києва Олександр Бобровник, Нацбанк України стали лауреатами Антипремії “Будяк року”.

Мета Антипремії, започаткованої Українською Гельсінською спілкою, – привернути увагу до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі упродовж року, та активізувати громадськість помічати небезпечні для прав людини тенденції у вітчизняній правовій системі.

“Для мене “Будяк” показник того, як громадськість бере контроль над владою”, – прокоментував адвокат, член журі Іван Ліщина.

Цього року свої “Будяки” отримали також полковник Віктор Бугира – за застосування недозволених методів ведення слідства, народний депутат Костянтин Матейченко – за найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини. 

Лариса Денисенко, правозахисниця, член журі зауважила: “У кожного члена журі були свої “фаворити”. Для мене, у першу чергу, це був Нацбанк, який своєю постановою дискримінував таку велику кількість наших громадян, визнавши кримчан нерезидентами”.

Іншим “фаворитом” для Денисенко став народний депутат Костянтин Матейченко, який подав у парламент законопроект №2225, який запроваджував би кримінальну відповідальність за критику влади.

“Я розумію, що це міг би бути емоційний посил. Але ж… окрім емоцій, треба включати голову. Якби такий законопроект пройшов, то це б неминуче позначилося б на журналістах, завдання яких всебічно розглядати, пробачте, “блажь и вздор” влади”, – прокоментувала Лариса Денисенко.

Усім лауреатам вручать справжні сухі будяки, які збираються в п’ятницю, 13-го, на Поклонній горі в Києві.

Піар-менеджерка Української Гельсінської спілки з прав людини Марина Говорухіна зауважила, що ефективність від “Будяка” є.

І цього разу, за вісім років існування Антипремії, чи не вперше була адекватна реакція з боку номінантів. Зокрема, троє номінантів надіслали листи-пояснення, чому вони “не гідні отримати таку відзнаку“.

“А ще спостерігається така тенденція: всі, хто отримує “Будяк”, щось втрачають у кар’єрному зростанні. Так, якось “Будяк” отримав Юрій Луценко, і за кілька тижнів він потрапив до в’язниці. Тому краще не порушувати права людини”, – цілком серйозно сказала Говорухіна.

Також експертка додала, що було надіслано багато заявок на Антипремію, однак не всі пройшли “відбір”: багато заявників писали про свої проблеми, однак вони не мали ніякого стосунку до прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter