На Закарпатті двоє підопічних психоневрологічного інтернату змогли відновити цивільну дієздатність

Дата: 29 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Вперше на Закарпатті двоє підопічних психоневрологічного інтернату змогли відновити обмежену цивільну дієздатність і отримали можливість повернутися додому.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав активіст Олег Григор’єв.

Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат

Недієздатними підопічних Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату визнали закарпатські психіатри. На відновлення дієздатності в людей пішло більше двох років.

“Усі ці 2 роки я відвідував судові засідання, пояснював суддям важливість цього кроку. Значну роль у цьому відіграла небайдужість новопризначеної директорки інтернату Оксани Ігнатижак, яка не опускала рук весь цей час і вперто йшла до кінця. Вона двічі возила підопічних до Львова, аби ті пройшли незалежну і незацікавлену судово-психіатричну експертизу”, – написав активіст.

Один з підопічних інтернату, який відновив свою дієздатність

За його словами, до цього кроку їх змусили відмови переглядати психічний стан лікарів, які до цього визнали людей недієздатними.

“Це не дивлячись на те, що таким чином вони фактично руйнують чиєсь життя, але їх це не цікавить, головне для них — репутація, а не людське життя. Найбільше пригнічує, що від таких бездушних чиновників людина згниває в інтернатах, які залишилися з радянських часів”, – обурюється Григор’єв.

Тепер двоє підопічних можуть повернутись додому.

ДОВІДКА: Цивільна дієздатність – це здатність особи своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Дієздатність – один із найважливіших елементів правового статусу громадянина, тому обмеження дієздатності допускається лише за рішенням суду. У кінці 2017 року набули чинності зміни у процедурі визнання фізичної особи недієздатною. Отже, строк дії рішення про визнання недієздатності визначається судом, але не може перевищувати двох років. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: