На сайті президента з’явилась петиція за введення теорії креаціонізму в школах

Дата: 22 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Президента України просять розглянути питання впровадження у шкільну програму теорії створення Землі та людини Богом.

Петиція з’явилась 18 травня на офіційному сайті інтернет-представництва очільника держави.

Автор петиції Сергій Гула вважає, що теорія креаціонізму має значно більше наукове обґрунтування, аніж теорії Великого вибуху та теорія Дарвіна.

“В українських школах основними навчальними теоріями щодо створення Всесвіту, Землі та людини є теорії: “великого вибуху” та теорія Дарвінізму (походження людини від мавпи). Однак вже десятки років у багатьох країнах світу, окрім зазначеної теорії, діти у школах вивчають і теорію Креаціонізму, створення Світу та людини Богом”, – йдеться у тексті петиції.

Щоб обґрунтувати доцільність впровадження нового предмета в школі автор петиції наводить наступні аргументи: підтримка теорії креаціонізму Ньютоном, Фарадеєм, Ейнштейном та згадування у преамбулі Конституції України про “відповідальність перед Богом за наше державотворення”. 

“Ця відповідальність також і передбачає надання українським дітям можливості рівноцінно вивчати теорію креаціонізму, разом із іншими науковими теоріями, особливо зважаючи на те, що за різноманітними дослідженнями від 70% до 85% громадян України вважають себе віруючими”, – підкреслює пан Гула.

На момент написання новини петицію підтримали понад тисячу осіб.

Нагадаємо, що в окремих областях України обговорюють питання ведення у шкільну програму предмета “Християнська етика”. З проханням ввести таку дисципліну в навчальних закладах виступили депутати у Львові.

Ініціатори голосування тоді говорили про те, що такі заходи необхідно вжити “для подолання духовного вакууму”.

З критикою таких ініціатив виступили в офісі Омбудсмана та в комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Членкиня комітету Ірина Суслова зауважила тоді, що освіта в українських школах має бути європейською та світською.

“Найдивніше те, що ці питання підіймають у тих областях, які говорять про свої європейські настрої, а роблять такі речі, які не корелюються з поняттям світської держави. Позиція комітету – створюєте недільні школи, де можна проводити такі заняття”, – підкреслила вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: