На Рівненщині знайшли масові поховання жертв НКВС

Дата: 31 Травня 2019
A+ A- Підписатися

На Рівненщині науковці знайшли залишки тіл на місці на місці поховання понад 400 в’язнів, розстріляних радянськими силовиками. 

Про це повідомляє “Радіо Свобода”. 

Залишки 19 осіб археологи знайшли на території колишньої в’язниці в місті Дубно. Науковці зазначають, що трьох жінок та шістнадцять чоловіків розстріляли в червні 1941 року, перед приходом у місто німецьких військ. За словами експертів, у чотирьох осіб вони знайшли кульові поранення в голову і, за попередніми оцінками, у жертв цілились не впритул.

Як зазначає антропологиня Інституту археології Національної академії наук Ольга Мінейко, розташування тіл свідчить про те, що їх не кидали поспіхом і хаотично в ями. Найімовірніше, поховання розстріляних людей проводили німецькі солдати, які прийшли у в’язницю після відступу НКВС.

“Людські останки, які ми виявили, – із зігнутими руками і ногами, що свідчить про термін здійснення поховання до трьох днів після розстрілу”, – розповідає вона.

Як зазначають журналісти, кількість жертв у ямах колишнього тюремного подвір’я в місті стане відома лише після проведення пошукових робіт, які розпочались у березні цього року.

“На сьогодні не відомі національності жертв. Згідно з документами і спогадами, це були українці й етнічні німці”, – зазначають вони. 

Як відомо, 22–23 червня 1941 року на території Західної України розпочалися масові розстріли політичних в’язнів у тюрмах НКВС. За інформацією Українського інституту національної пам’яті, протягом двох тижнів перед наступом німецьких військ радянська влада вбила близько 22 тисяч людей, яких переслідувала за національну свідомість і політичні переконання. Енкаведисти розстрілювали політичних в’язнів просто в камерах.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter