На рейд по мігрантах покликали “Азов”

Дата: 21 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Минулого тижня в Івано-Франківську під час рейду з виявлення іноземців, які порушують міграційне законодавство України, було складено 5 протоколів за статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, як повідомляє управління ДМС в Івано-Франківській області, стосовно 2 громадян-іноземців прийнято рішення про їх примусове повернення у країни проживання, оскільки вони перебували в Україні понад встановлений термін. 

В управлінні зазначили, що “подібні заходи в місті практикують чи не щотижня, а цього разу в рейді взяли участь активісти низки громадських організацій міста і представники регіональних засобів масової інформації. Крім того, до відпрацювання місць концентрації громадян з інших країн були запрошені працівники поліції, фіскальної служби, інспекції праці”.

Водночас, за інформацією сайту “Галицький кореспондент”, у рейді взяли участь бійці полку “Азов”

“Для рейду в управлінні було сформовано три групи, що заходили на територію ринку з різних напрямків… …Переважна більшість опитаних на ринку продавців-іноземців були без документів з собою. Вони обіцяли принести їх за кілька хвилин, мовляв, живуть недалеко, однак ніхто з них так і не повернувся. Продавці просто тікали, лишаючи торгові палати порожніми. У результаті лише двоє продавців змогли показати посвідки на проживання, а під час рейду міграційна служба затримала трьох іноземців”, – описує видання проходження рейду.

Як повідомляє “Галицький кореспондент”, присутніх на рейді ветеранів полку “Азов” обурив той факт, що ані міграційна служба, ані податкова інспекція нічого не можуть зробити з затриманими мігрантами. Мовляв, навіщо вони взагалі сюди прийшли.

Втім головний державний ревізор-інспектор головного управління ДФС в області Олег Гуменяк повідомив, що він може перевірити документи на ведення підприємницької діяльності тільки після направлення на перевірку і в присутності адміністрації ринку, а зараз він не може зробити нічого.

У свою чергу, головний державний інспектор управління держпраці в області Марія Возняк зазначила, що, якщо під час рейдів виявляється, що людина не оформлена у фізичної особи-підприємця, то вона звертається в головне управління держпраці, отримує направлення на перевірку і аж тоді може перевіряти законність праці людей.

“Ми ще раз впевнилися, що це все фікція роботи, насправді ні міграційна служба, ні податкова інспекція, ні інспекція праці, ні поліція не хотіли виконувати свою роботу, саботували її. Ситуація з нелегальними мігрантами, з незаконною торгівлею є критичною, тому ми плануємо і надалі активно контролювати ці органи”, – зазначив начальник штабу ветеранської організації полку “Азов”.

Також в івано-франківському управлінні ДМС повідомили, що упродовж 9 місяців поточного року на території Івано-Франківської області виявлено 88 нелегальних мігрантів.  Дев’яти  іноземцям скорочено строк тимчасового  перебування в Україні. Відносно 75 виявлених нелегальних мігрантів прийнято рішення про примусове повернення в країни проживання, трьом  з них  заборонено подальший в’їзд в Україну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: