На півночі Криму глушать українські радіостанції – правозахисники

Дата: 13 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада Криму навмисне блокує сигнал українських мовників на частотах, які вони отримали від Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Українське мовлення на території Північного Криму здійснюють з підконтрольних Україні селищ Чонгар і Чаплинка, що розташовані поруч з адмінкордоном. Монітори перевірили 13 частот семи українських радіостанцій у 20 населених пунктах та дійшли висновку, що почути їх можна лише у двох. 

“На семи частотах вдалося зловити сигнал двох з цих станцій і тільки у двох населених пунктах із 20 досліджених. Водночас на частоті радіо “Мейдан” 102,3 МГц у 17 населених пунктах чутно російське радіо “Супутник у Криму”. На частоті “Крим.Реаліі” 98,6 – немає сигналу у всіх 20 населених пунктах. На частоті “Армії FM” 96 МГц – немає сигналу”, – зазначають експерти. 

У листопаді 2018 року Кримська правозахисна група вже проводила моніторинг мовлення українських радіостанцій у Криму: тоді правозахисники також відслідкували системне блокування українського радіосигналу на півострові через увімкнення на цих частотах російських FM-станцій.

“З огляду на результати моніторингу можна зробити висновок, що останнім часом окупаційна влада Криму навмисно глушить сигнал українських мовників, зокрема і за допомогою увімкнення російських радіостанцій на тих самих частотах”, – констатують у КПГ. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: