На одеських активістів нападають, щоб дестабілізувати ситуацію в регіоні – прокурор області

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Серія нападів на громадських активістів має на меті дестабілізувати ситуацію в Одесі та Одеській області.

Про це  прокурор Одещини Олег Жученко заявив на спільному брифінгу з керівником Головного управління Нацполіції області Дмитром Головіним.

“Ми чітко розуміємо, що ті дії , які зараз відбуваються, вони з прямим умислом і основна версія – це дестабілізація ситуації в регіоні та в країні загалом (…) Ми чітко бачимо, яка мета цього всього – дестабілізували ситуацію, розгойдати, зробити все напруженим і щоб люди дійсно не відчували себе безпеці”, – заявив Жученко.

На запитання журналістів, хто саме розгойдую цю ситуацію, силовики відмовилися прямо відповідати.

“Версії є, але називати конкретні сили чи людей я зараз не буду. Бо буде одразу перекручування, в тому числі в ЗМІ. Є версії, які ми розглядаємо, і, можливо, дійдемо до логічного кінця. Але зараз є окремий факт. Коли у нас буде достатньо причин їх (напади – ред.) об’єднати, виробити спільну позицію, ми це покажемо журналістам”, – заявив Дмитро Головін.

Тобто попри спільну, на думку правоохоронців, мету нападів на громадських активістів, наразі кримінальні справи не об’єднані в одне провадження.

Головін також повідомив, що уже два дні, починаючи з 27-го вересня, вулиці Одеси посилено патрулюються представниками поліції та Нацгвардії з автоматичною зброєю.

“Це заходи безпеки у зв’язку з ситуацією, як ми точно розуміємо, (з намаганням – ред.) конкретних сил дестабілізувати ситуацію. Ми були вимушені застосувати додаткові заходи безпеки”, – додав Головін, вибачившись перед одеситами “за тимчасові” незручності.

В свою чергу, прокурор Жученко попросив “не маніпулювати на факторі “боротьби з корупцією”. Адже низка активістів, на яких вчиняли замах, стверджують, що причиною була їхня антикорупційна діяльність щодо місцевої влади та міського голови Геннадія Труханова, зокрема.

“Дійсно, це фактор, який заважає країні розвиватися далі, але не потрібно на ньому так само маніпулювати. Упродовж лише 2018 року слідчими поліції і прокуратури скеровано 76 обвинувальних актів щодо корупційних злочинів”, – додав Жученко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: