На місці культурного пам’ятника в Криму хочуть будувати ковзанку

Дата: 27 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Сімферопольська міська рада виділила під льодову ковзанку ділянку землі, де розташовувався пам’ятник культури кримських татар – комплекс “Калга-Султан” XV – XVI ст. в.

Як повідомляє “Громадське радіо“, із заявою про перевірку законності цього рішення до “прокуратури Криму” звернулася Централізована Релігійна Організація Духовне Управління Мусульман Республіки Крим та міста Севастополь.

За інформацією представників організації, ділянка була виділена комунальному підприємству “Столиця”. Кілька днів тому там почалися будівельні роботи.

Комплекс “Калга – Султан” включав в себе культові споруди: мечеть і медресе, а також палац і бібліотеку. ЦРО ДУМК прагне відновити ці культові споруди та в цілому зберігати культурну спадщину Криму.

Духовне Управління Мусульман Криму вважає неприпустимим подібний стан речей і бачить пріоритетом міжконфесійну стабільність і міжнаціональну згоду“, – йдеться в повідомленні ЦРО ДУМК.

Організація звернулася до “прокуратури Криму” з проханням не допустити руйнування залишків культурної спадщини мусульман і провести перевірку законності виділення земельної ділянки.

Робота з передачі території комплексу Муфтіяту проводиться вже більше 10 років, відзначають в ДУМК. За цей час до Сімферопольської міськради були неодноразово направлені звернення з проханням виділити дану ділянку, однак прохань Муфтіята посадовці не почули.

Археологічні розкопки на місці комплексу і мечеті не проводилися. У Духовному управлінні мусульман Криму вважають за необхідне провести їх та згодом організувати музей.

Нагадаємо, кримські татари повідомляли Мінекології України про факти суттєвого антропогенного впливу на гідрологічну систему півострова, зокрема про неконтрольоване викачування підземних вод, що може призвести до безпрецедентних засух та вимирання лісів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: