На місцевих виборах у Японії жінки взяли рекордну кількість місць

Дата: 08 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

На останніх місцевих виборах у Японії жінки виграли рекордно велику кількість місць – 237.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Bloomberg.

Тепер жінки обійматимуть трохи більше 10% депутатських місць в органах місцевого самоврядування. Найбільше переможниць висувалися від опозиційної “Конституційно-демократичної партії” – 23%, від “Ліберально-демократичної партії”, яку наразі очолює премʼєр-міністр Абе Сіндзо, депутатками стануть лише 3,5% кандидаток. Водночас експерти зауважують, що це пов’язане з тим, що в партії просто мало жінок. 

Кількість жінок, обраних на посади в місцевих органах, змінюється залежно від регіону. У префектурі Кіото їх майже 22% від загальної кількості обраних, але в деяких регіонах буде лише одна чи дві жінки.

Як відомо, за жіночим представництвом у парламенті Україна посідає 144-те місце в загальносвітовому рейтингу та стоїть поряд з такими країнами, як Гана, Гватемала та Чад. Японія в цьому рейтингу перебуває на 165-му місці зі 193 країн. У 2015 році Верховна Рада вперше внесла до виборчого законодавства норму про ґендерну квоту. Відтоді в Законі України “Про місцеві вибори” з’явилися рядки про те, що “представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку”.

Проте за два роки дії норми кількість жінок, представлених у владі об’єднаних територіальних громад (ОТГ), зменшилась із майже 20% до 14%, а жіноче представництво в українській політиці досі залишається на дуже низькому рівні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter