На Львівщині ювенальні прокурори поновили права 166 дітей

Дата: 16 Січня 2017
A+ A- Підписатися

На Львівщині за минулий рік ювенальними прокурорами було порушено 15 кримінальних проваджень через порушення прав дитини.

Про це Центру інформації про права людини повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Вероніка Загрева.

За її словами, загалом, минулого року прокурорами поновлено права 166 дітей. А з 15 відкритих кримінальних проваджень, два вже скеровано до суду.

Зокрема, відкрито провадження відносно працівників відділу “Служби у справах дітей” Львівської міської ради, які своєчасно не забрали дитину від батька-львів‘янина, який кілька років утримував малолітню доньку в антисанітарних умовах, без належного нагляду та займався її розбещенням з 6-річного віку.

Також, за втручання прокуратури були відновлені права 37 дітей із малозабезпечених сімей в одному з дитячих садочків Самбірського району, яких безпідставно позбавили права на безкоштовне харчування. Ще за одним позовом, троє дітей-сиріт з однієї родини  отримали  документи про право власності на житловий будинок на загальну суму понад 100 тис грн.

На виконання ще 10 прокурорських позовів дітям соціально-незахищеної категорії виплачено майже 130 тис грн одноразової грошової допомоги та 30 тис грн  спеціальної стипендії для трьох дітей шахтарів.

Окрім того, були встановлені факти нецільового використання приміщень навчальних закладів. За позовами прокурорів було повернено у державну власність приміщення кількох навчальних закладів, які надавалися підприємцям в оренду не з метою навчання дітей, або ж були незаконно приватизовані. У цьому напрямі до суду подано 18 позовів на суму 27,3 млн грн.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: