На Львівщині хочуть зробити обов’язковою християнську етику

Дата: 30 Червня 2016
A+ A- Підписатися

На Львівщині хочуть зробити обов’язковими основи християнської етики.

Про це свідчить копія наказу від 9 червня 2016 року №08-01/335 Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, згідно з яким школи повинні передбачити у навчальних планах години для вивчення основ християнської етики.

Цей документ розмістила на своїй сторінці фейсбук журналістка Анастасія Іванова.

У тексті документу, зокрема, йдеться, “наказую продовжити у 2016/17 навчальному році вивчення предмета Основи християнської етики в 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів міст та районів області”.

А також зобов’язати керівників загальноосвітніх навчальних закладів передбачити у навчальних планах усіх класів 0,5-1 годину на вивчення предмета Основи християнської етики за рахунок варіативної частини навчальних планів.

У наказі також зазначено продовжити з 1 вересня 2016 року занять з християнського виховання у дошкільних навчальних закладах області відповідно до “Орієнтовної тематики занять з християнського виховання дітей дошкільного віку”, схваленої комісією з питань християнської етики та виховання Львівської обласної ради (протокол №12 від 05.08.2004 року).

Документ уже підписав виконувач обов’язків директора департаменту С. Книшик.

Журналістка Анастасія Іванова обурюється: такий наказ суперечить конституційному праву на свободу віросповідання.

Так, згідно зі статтею 35 Конституції України, “кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність…

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: