На Харківщині правозахисники допомагатимуть ВІЛ-позитивним переселенцям

Дата: 05 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Експерти Чугуївської правозахисної групи надаватимуть переселенцям із ВІЛ правову допомогу та формуватимуть толерантне ставлення до них у суспільстві.

Як повідомляється на сайті Харківської правозахисної групи, вимушеним переселенцям, що живуть з ВІЛ, надаватимуть не лише правові консультації, але й безоплатну вторинну правову допомогу в кримінальних провадженнях, адміністративних та цивільних справах (складання процесуальних документів, представництво в суді вказаних осіб, судовий захист тощо).

Правозахисники говорять, що переселенці часто не знають, які документи потрібні для отримання соціальних виплат та як їх правильно оформити, як спілкуватися з орендодавцями, коли винаймають житло, не дуже уважно читають договори з ріелтерськими агенціями і, як наслідок, стають жертвами шахраїв та втрачають останні заощадження.

Крім загальних питань, характерних для всіх ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ред.), людям з ВІЛ складно отримати відповідні діагностику та лікування, ті з них, хто проходять курс замісної підтримувальної терапії, нерідко мають великі проблеми у спілкуванні з правоохоронцями, упереджене ставлення частини суспільства до інфікованих на ВІЛ призводить до дискримінаційних проявів при навчанні, працевлаштуванні тощо“, – зазначають правозахисники.

Чугуївська правозахисна група надаватиме допомогу таким людям у рамках проекту “Підвищення правових знань та надання правової допомоги ВПО, які живуть з ВІЛ, на території Харківської області на системному рівні”, який підтримано Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: