На Харківщині не дотримуються умов лікування засуджених

Дата: 05 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У лікарні при Темнівській виправній колонії через ремонтні роботи не дотримуються норм щодо мінімальної житлової площі на одного засудженого.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, головний спеціаліст Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Валентина Оболенцева та регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого в Харківській області Юрій Чумак здійснили моніторинговий візит до Міжобласної багатопрофільної лікарні при Темнівській виправній колонії (№100) управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області. 

У лікарні тривають ремонтні роботи: терапевтичне відділення та медчастина утеплені ззовні пінопластом, планується утеплення хірургічного та неврологічного відділень. Водночас, у деяких палатах (камерах) моніторами зафіксовано невідповідність умов тримання вимогам чинного законодавства, згідно з яким у лікувальних закладах при виправних колоніях норма житлової площі на одного засудженого не може бути менше 5 кв. м. І це при тому, що заклад розрахований на 150 осіб, а кількість хворих засуджених на час моніторингу складала всього 85.

Виявилося, що примусова вентиляція не працює з невідомих причин, і практично в усіх палатах (камерах) вентиляція здійснювалася провітрюванням через відкриті вікна або кватирки. Як повідомили засуджені, провітрювання у зимовий період здійснювалося таким же чином, тільки тривало менше часу.

Монітори також з’ясували, що в установі є кабінет ультразвукової діагностики та сучасний апарат УЗД, але нема відповідного лікаря-фахівця – така посада навіть не передбачена. Тому ця апаратура так само, як і ендоскопічне обладнання, фактично не використовується.

Умови зберігання медичних препаратів у маніпуляційних кабінетах не дотримано, препарати не захищені від світла та дії підвищеної температури.

За результатами моніторингового візиту будуть надані відповідні рекомендації Державній пенітенціарній службі України.

Нагадаємо, правозахисники “Донецького меморіалу” зазначали, що придбання нового медобладнання для установ виконання покарань не впливає на залежність медиків від адміністрації установ. Як і раніше, існує можливість відмовляти засудженим у медичній допомозі на більш сучасному обладнанні та приховувати сліди побиття засуджених.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: