На Харківщині 87% переселенців не мають грошей на ліки

Дата: 12 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Більшість переселенців не можуть купувати ліки через їх високу вартість. Опитані підтримують створення громадських рад з питань переселенців.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, про це заявив на прес-конференції регіональний координатор Уповноваженого зі взаємодії із громадськістю в Харківській області Юрій Чумак.

Моніторинг проводився у лютому 2015 року шляхом анкетування за участі Харківського інституту соціальних досліджень. Було опитано 114 осіб у Чугуєві, а також у Чугуївському, Шевченківському і Печенізькому районах області в місцях компактного проживання переселенців та в лікарнях.

Дані моніторингу свідчать, що 40% опитаних орендують житло, сплачуючи за нього від 700 до 3000 гривень на місяць. Решта мешкає у родичів або друзів (27%), у наданому державою житлі (27%), у незнайомих людей, які надали житло безкоштовно (6%).

Головними проблеми є пошук житла (66% опитаних), складнощі з харчуванням  (43%) і працевлаштуванням (41%), відсутність грошей для повернення додому (26%).

87% переселенців вважають процедуру отримання державної допомоги доступною, 1% – недоступною. 56% вважають, що потрібно збільшити кількість державних програм допомоги.

80% вважають, що необхідно створити громадські ради при державних органах, які займаються проблемами переселенців, при цьому 91% з них вважають, що туди мають увійти самі переселенці. 20% вважають, що такі ради не потрібні.

92% опитаних зверталися за медичною допомогою і отримали її (78% – безкоштовно, 22% – частково сплативши за послуги). 87% опитаних відзначили, що не можуть самостійно купувати ліки через їх високу вартість.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: