Джамала заспіває на Євробаченні пісню про депортацію кримських татар

Дата: 21 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Українська співачка Сусана Джамаладинова відома як Джамала представлятиме Україну на пісенному конкурсі Євробачення з композицією “1944”.

Голова журі Костянтин Меладзе та Андрій Данилко розкритикували постановку номера співачки. Зокрема Меладзе зауважив, що постановка номера псує загальну картину виступу Джамали. На його переконання, ані сукня, ані графіка номеру, ні пісня не поєднувалися між собою.

“Пісня – це одна історія, постановка – інша, а ваш зовнішній вигляд і сукня – третя. Євробачення можна виграти тільки з командою. Ця сукня могла б бути на якийсь бек-вокалістці, але з огляду на ваш образ, це занадто просто. З цим зовнішнім виглядом ми Євробачення виграти не зможемо”, – заявив Костянтин Меладзе. Він вважає, що найконкурентноздатнішим на конкурсі у Стокгольмі був би співак SunSay.

На пісню співачку надихнула розповідь її бабусі про депортацію кримських татар. Вона співає її англійською та кримськотатарською мовами.

“На пісню надихнула розповідь моєї прабабусі про трагедію, яка сталася з нашою сім’єю і з кримськотатарським народом в 1944-му. Прадід був на фронті, тому не зміг захистити її і дітей. Всіх повантажили в товарні вагони, і як худобу кілька тижнів везли в Середню Азію. Тих, хто не витримував в цих нелюдських умовах і вмирав від голоду і спраги, просто викидали по дорозі з поїзда. Моя прабабуся теж втратила там одну зі своїх доньок”, – розпівала співачка. 

Співачці закидають, що така серйозна пісня не у форматі розважального конкурсу, де популярні лірика або шоу. Та співачка наполягає, що потрібно донести повідомлення, що Україна глибока країна з різними традиціями та історичним тлом.

Як повідомлялось раніше, Європарламент засудив безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти кримських татар на окупованому Росією півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: