На Донбасі люди мають обмежений доступ до правосуддя – дослідження

Дата: 30 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Обмежена кількість кадрів і залежність суддів від окупаційної влади на непідконтрольних територіях впливають на доступ людей до правосуддя на Донбасі.

Про це в ефірі Громадського радіо розповів заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

За його словами, проблем з доступом до правосуддя на Донбасі дуже багато.

“Проблема кадрового голоду, яка загалом характерна для судової системи, на Донбасі має свої причини. Вона зачіпає і кадровий голод у слідчих органах. Це, мабуть, найбільша проблема. Слідчий поліції каже, що до них з інших регіонів відправляють слідчих, які працюють по два місяці, отримують статус, який дає певні пільги, і їдуть. Багато кримінальних справ мають вигляд заяви про вчинення злочину і багатьох рішень про зміну слідчих. Цих справ настільки багато, що вони залишаються. Чим ближче до лінії розмежування, тим менше там працює людей”, – зауважив він.

Куйбіда розповів, що в деяких районах узагалі немає суду. 

“Слідчі скаржаться, що у них навіть немає службового автотранспорту. Якщо людину затримали, то їм доводиться на своєму власному транспорті возити її до суду, часто досить далеко. Наприклад, Станиця Луганська досі немає свого суду, який би відновив роботу, тому доводиться їздити в інші райони. З цим же зіштовхуються і звичайні люди, які змушені досить далеко їхати за правосуддям. Поїздка до суду може зайняти кілька днів, і не факт, що справа буде розглядатися”, – підкреслив експерт.

Ще однією проблемою, яку виявили дослідники, стала залежність суддів, у яких залишилися родичі на непідконтрольній території, від окупаційної влади.

“Судді не мають жодних гарантій стосовно життя своїх родичів на непідконтрольній території. Під час однієї з фокус-груп було сказано, що судді, які мають майно, родичів чи житло на окупованій території, щоб вільно їздити, брали з собою виправдальні вироки. Кажуть, що це була доля них своєрідна гарантія недоторканності”, – зауважив він.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: