На війні проти України від 24 лютого померли 17 247 мобілізованих з ОРДЛО – ЗМІ

Дата: 20 Травня 2022
A+ A- Підписатися

З початку повномасштабної війни проти України й до 12 травня включно у бойових діях померли 17 247 мобілізованих з ОРДЛО. Ще 8931 – отримали поранення. Водночас реальна кількість втрат може бути значно більшою.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на документи української розвідки. 

Фото: Belsat

До цієї статистики включили лише тих “двохсотих”, яких витягли з поля бою, тож реальна кількість втрат може бути значно більшою.

Крім того, згідно з документами, зазначає 24 канал, майже кожне поранення на полі бою призводить до смерті мобілізованого – через ненадання вчасної та кваліфікованої медичної допомоги, відсутності засобів зупинки кровотечі тощо.

Видання зазначає, що нещодавно у місцевих спільнотах у російських соцмережах з’явилася таблиця з нібито кількістю загиблих та поранених серед мобілізованих ОРДЛО. Згідно з оцінками розвідників, поява подібних таблиць у загальному доступі – контрольований вкид для того, аби заспокоїти жителів окупованої частини Донбасу:

“Однак майже всі зазначені у таблиці цифри були спеціально зменшені щонайменше у 10 разів. Готував публікацію спотвореної статистики один з працівників ФСБ, який курує інформаційний напрямок на окупованих Росією територіях Донбасу. Використовуючи наявні дані, російський спецслужбіст вносив у таблицю правки, які можна опублікувати на загал”.

Російські військові, пише 24 канал, також отримали наказ повертати всіх легкопоранених мобілізованих на війну. Якщо раніше з прифронтових госпіталів та лікарень “трьохсотих” відправляли доліковуватися у медичні заклади за місцем прописки, то зараз ситуація змінилася.

“Зрозумівши, що у рідному місті мобілізовані з легкістю отримують довідки про інвалідність та непридатність для участі у бойових діях, керівники так званих “ДНР” та “ЛНР” видали наказ про те, що поранені мають проходити медкомісію лише у тому закладі, де їх оперували”, – зазначає 24 канал з посиланням на розвідку. 

Лікарні прифронтових міст натомість отримали розпорядження про визнання придатними всіх без винятку мобілізованих, які пройшли курс лікування після поранення чи травм.

Відомо, в ОРДЛО відкривають нові кладовища для поховання примусово мобілізованих чоловіків. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: