На Варшавській трасі неподалік Ворзеля знайдено тіла вбитих цивільних  

Дата: 06 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

На Варшавській трасі неподалік Ворзеля Київської області ще з лютого лежать тіла вбитих цивільних.   

Інформацію про двох з них опублікував у своєму телеграм-каналі журналіст Денис Казанський. 

Фото: телеграм-канал Дениса Казанського

Російські військові встановили біля траси блокпост і розстрілювали тих, хто проїжджав повз, написав Казанський:

“Вбили і цього мотоцикліста. Тіло лежить на задньому плані”.

Тіло ще одного розстріляного цивільного знайдено в хащах біля Варшавської траси.

“Навіть не уявляю, скільки таких трупів ще належить знайти. Зараз ми бачимо ті тіла, які лежать на виду. А скільки їх ще в посадках та кущах, у дворах, у приміщеннях”, – зазначив журналіст. 

Він також повідомив про знайдені спалені тіла на базі, де стояла російська армія. Тіла обклали кабелями та підпалили, їх неможливо впізнати, тому не зрозуміло, чи це цивільні, чи військові. 

Раніше опублікували списки російських військовослужбовців, які безпосередньо причетні до вбивств цивільних у Бучі, Ірпені та Гостомелі.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter