На суддю, який закрив справу дочки своєї колеги у Печерському райсуді, подали скаргу до ВРП

Дата: 09 Травня 2021
A+ A- Підписатися

До Верховної ради правосуддя направили скаргу на суддю Печерського райсуду Володимира Карабаня, який закрив справу щодо п’яного водіння дочки своєї колеги, судді Константінової, адже дівчина надала довідку, що вона була твереза. 

Про це повідомив у фейсбуці адвокат “Автомайдану”, співзасновник “Адвокатської дорадчої групи” Роман Маселко.

Володимир Карабань

Правозахисник вказав на один суто юридичний момент у ситуації з дочкою судді Константінової та падчеркою судді Кицюка, який є серйозним порушенням — закриття справи за керування у стані сп’яніння.

Суддя Карабань закрив справу, бо дочка судді надала довідку, що вона була твереза.

Однак ст. 130 КУпАП чітко передбачає — відповідальність наступає не лише за нетверезе водіння, але і за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння. При цьому достатньо лише ознак того, що водій п’яний. Тобто водій може бути тверезий, але поводитись як п’яний і цього достатньо для вимоги пройти огляд. Карабань досвідчений суддя, який розглянув тисячі таких справ і йому це дуже добре відомо. Однак він повністю виправдав Константінову. При цьому він не викликав поліцейських, не встановлював чи були ознаки сп’яніння і т.д. Цікаво, що Карабань дуже завантажений суддя і часто не встигає розглядати такі справи у 90-денний строк. Тому багато справ він закрив за спливом строку. Але от у цій справі він проявив небачену оперативність та розглянув її на 8 робочий день після отримання“, — написав Маселко.

Також він вказав, що на сайті Єдиного держреєстру судових рішень чомусь немає статті, за якою притягувалась Константінова. Швидше за все працівники суду навмисно внесли неповну інформацію, щоб не було видно, що протокол складено за нетверезе водіння.

Все це свідчить, що з Карабанем порішали, а він, як мінімум, вчинив дисциплінарний проступок і має понести покарання”, — вважає Роман Маселко.

Тому, на Володимира Карабаня була подана скарга до Вищої ради правосуддя.

Також правозахисник нагадав, що раніше Вища рада правосуддя вже “відмазувала” суддю Константінову, яка дала безпідставний дозвіл на обшук в активіста “Автомайдану”, але у ВРП жодних порушень не побачили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter