На Київщині затримали диспетчера, який допомагав окупантам переправляти росіян в тимчасово окупований Крим

Дата: 27 Липня 2023
A+ A- Підписатися
Прокуратура Криму спільно з правоохоронцями автономії на Київщині затримала колишнього диспетчера окупаційної “Кримаеронавігації”, який пізніше працевлаштувався до однієї з українських авіакомпаній.
 
Про це інформує пресслужба прокуратури
 

Правоохоронці повідомили чоловікові про підозру у незаконному переправленні осіб з РФ на територію тимчасово окупованого півострова (ч. 2 ст. 332 КК України) та виправдовуванні збройної агресії РФ (чч. 1, 3 ст. 436-2 КК України).

Українські слідчі встановили, що 38-річний громадянин України до 2014 року обіймав посаду диспетчера регіонального структурного підрозділу “Кримаерорух”, що здійснювала управління повітряним рухом над українським півостровом.
 
Утім, як вказують у прокуратурі, з початку військової операції Росії із захоплення українського півострова, він “достовірно знав, що Україна офіційно припинила функціонування усіх аеропортів на окупованій території, однак перейшов працювати до окупантів на аналогічну посаду у диспетчерський центр вже російської “Кримаеронавігації”. 
 
Повідомляється, що на цій посаді чоловік продовжив здійснювати диспетчерське обслуговування та контроль руху літаків з РФ на територію півострова та у зворотному напрямку, сприяючи незаконному переправленню осіб через державний кордон України. 
Пізніше підозрюваний вирішив переїхати на материкову частину та працевлаштувався до однієї з українських авіакомпаній на посаду пілота. 
 
З початку повномасштабного вторгнення РФ, повідомляють у відомстві, він почав активно підтримувати та виправдовувати збройну агресію РФ.
 

“Зокрема, через власний акаунт у забороненій соцмережі “Вконтакте”, чоловік “звеличував подвиги” російської армії, розповсюджував наративи російської пропаганди та сподівався на окупацію більшої частини України, включно зі столицею. За результатами обшуку, були виявлені речі та документи, що підтверджують його протиправну діяльність, зокрема паспорт громадянина РФ та російська валюта”, — мовиться у повідомленні. 

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 214 720 грн.
 
Нагадаємо, з початку тимчасової окупації Криму Росія проводить агресивну політику колонізації півострова. З 2014-го до 2021 року до Криму, за різними оцінками, незаконно переселилися від 600 тисяч до мільйона громадян Російської Федерації. Водночас десятки тисяч громадян України змушені були виїхати з Криму через “отруйну” атмосферу на півострові та політичні репресії, від яких найбільше потерпають кримські татари та українці.
 
Також як інструменти такої політики примусового видворення окупаційна влада використовує власне міграційне законодавство і законодавство про адміністративні правопорушення та незаконно створені на півострові підконтрольні їй “суди”.
 
Як відомо, видворення країною-окупантом цивільного населення з окупованої території є воєнним злочином. Правозахисники та фахівці з міжнародного права пояснюють, що з моменту тимчасової окупації на території АР Крим і міста Севастополя діє правовий режим міжнародного збройного конфлікту та підлягають застосуванню закони й звичаї війни, що передбачено нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 42 Гаазького положення 1907 року та  ст. 2 IV Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни”.
 
Як відомо, з початком тимчасової окупації Росією Криму, в березні 2014 року, Державіаслужба України ухвалила рішення про заборону всіх польотів над Кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль української авіавлади над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації, дотримуючись конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, не узгоджені з українською стороною.

Утім, відтоді до Міжнародного аеропорту “Сімферополь” імені Амет-Хана Султана, аеропорту “Бельбек” поблизу Севастополя літають борти лише російських авіакомпаній.

Аеропорт Сімферополя, 28 червня 2020 року

25 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України. З 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter