На Івано-Франківщині з реабілітаційного полону звільнили людей

Дата: 07 Липня 2020
A+ A- Підписатися

На Івано-Франківщині поліцейські викрили й припинили роботу так званих “реабілітаційних центрів”, де незаконно утримували людей.

Про це повідомили у відомстві. 

На Івано-Франківщині поліція викрила «реабілітаційні» центри, де незаконно утримували людей6 липня у результаті…

Опубліковано Поліція Івано-Франківської області Вівторок, 7 липня 2020 р.

До закладів під приводом реабілітації поміщали осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю, незаконно та примусово утримували впродовж певного періоду та “лікували” за гроші, отримані від близьких родичів. Рекламу центрів розповсюджували в публічних місцях у регіоні, а самі заклади розміщували в приватних будинках.

“Керуючі даними “реабілітаційними центрами” не мали жодних дозвільних документів на зайняття таким видом діяльності та жодного відношення до медичної сфери. Хоча позиціонували себе саме таким чином”, – розповіли поліцейські.

У закладах перебувало близько сорока людей, які прибули з різних областей України, однак із власної волі залишити центр не могли, оскільки перебували під постійним наглядом персоналу. “Пацієнтів” тримали в кімнатах по кілька осіб в умовах казармового стану та лише іноді випускали у двір, але й там вони перебували під пильним наглядом.

“Усі документи, які були в “пацієнтів” у наявності, відбирали й зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по мобільних телефонах також контролювались”, – додали правоохоронці. 

Поліцейські провели за адресами будинків обшуки, під час яких вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили “реабілітацію”, а також інші речові докази протиправної діяльності – розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп’ютерну техніку тощо. Також у приміщенні центру виявили осіб, які на момент обшуку проходили нібито лікування.

Правоохоронці підозрюють в утриманні місць незаконного позбавлення волі людей групу чоловіків віком від 30 до 40 років. Наразі поліція встановлює інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: