МЗС Німеччини закликало німців “встати з дивана” проти расизму

Дата: 03 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав німців “встати з дивана”, щоб побороти расизм і захистити демократію.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на видання Bild am Sonntag.

Гайко Масс

З новою силою про загрозу ультраправих груп та расизму в Німеччині заговорили після подій у місті Хемніці. Тиждень тому там вбили 35-річного німця кубинського походження. Пізніше співробітник органів юстиції Дрездена, який мав доступ до службових документів, сфотографував ордер на арешт і злив інформацію про підозрюваних, вихідців із Сирії та Іраку, ультраправим.

Згодом в інтернеті ультраправі почали публікувати ці відомості, і в місті виникли масові протести правих радикалів і лівих активістів, які вилились у сутички з поліцією та напади на мігрантів.

Сутички у місті Хемніц

Очільник МЗС прокоментував події в місті та додав, що питання ксенофобії, правого екстремізму та расизму заслуговують у Німеччині особливої критики.

“Ми повинні нарешті встати з дивана і відкрити рот. Рокам дискурсивної коми повинен настати кінець. Якщо на наших вулицях знову демонструватимуть гітлерівські вітання, це сором для нашої країни”, – зауважив він.

Нагадаємо, що останнім часом в Україні посилилися напади ультраправих на вразливі групи. З початку 2018 року в Україні сталося щонайменше 20 нападів на правозахисні заходи, культурні події та мирні зібрання. Зокрема, напади на Марш за права жінок 8 березня; перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня в Києві; напад на активістів “Гей-альянсу Україна” 21 січня в Кривому Розі; зрив лекції про жінок у кіновиробництві 11 лютого в Маріуполі; зрив лекції про ЛГБТ-рух в Україні та світі 14 лютого в Харкові; зрив круглого столу з протидії злочинам на ґрунті ненависті 19 березня у Вінниці; спроба зриву дискусії про проблему поширення ультраправих рухів 26 березня під час кінофестивалю Docudays у Києві; зрив тренінгу громадської організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти, 31 березня в Полтаві. Лише в одному випадку (під час фестивалю Docudays у Києві) завдяки втручанню Національної поліції вдалося провести заплановану дискусію, однак на двох гостей заходу напали представники ультраправих угруповань після його закінчення.

Експерт з правих рухів В’ячеслав Ліхачов заявив, що ультраправий екстремізм загрожує демократичному розвитку України. За його словами, жертвами ультраправих в Україні можуть стати не тільки ліві активісти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: