МЗС відновлює надання консульських послуг чоловікам за кордоном, але треба надавати військово-обліковий документ

Дата: 17 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ розпорядилося відновити прийом заяв від чоловіків призовного віку на вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах. Однак тепер разом з іншими документами чоловіки будуть повинні подавати і свій військово-обліковий документ.

Відповідне розʼяснення МЗС опублікувало на своїй сторінці.

Фото: Depositphotos

“За кілька тижнів технічної паузи фахівці МЗС оперативно актуалізували нормативні документи та внесли зміни до алгоритмів інформаційно-комунікаційних систем, що дозволило привести консульську діяльність у відповідність до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, – йдеться у дописі.

Крім того, Міністерство оборони України та інші органи влади провели окрему роботу для створення механізмів оновлення військово-облікових даних і їхньої синхронізації з консульськими послугами МЗС. 

Тож із 18 травня чоловіки віком 18–60 років, які перебувають за кордоном, разом з іншими документами мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).

Щоб отримати консульську послугу, цей документ має бути сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. В іншому випадку його слід буде заново сформувати в електронному кабінеті призовника.

Нагадаємо, що раніше, посадовці, не чекаючи травня, заборонили надавати консульські послуги чоловікам мобілізаційного віку за кордоном, а також заборонили пересилати вже оформлені ними паспорти громадянина та паспорти для виїзду за кордон. 

Низка українських юристів та правозахисників критично висловилася щодо такого кроку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter