МЗС Німеччини виступає проти визнання Голодомору геноцидом українського народу

Дата: 22 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ Німеччини виступає проти визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Про це в інтерв’ю Deutsche Welle заявив депутат від керівного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Арнольд Фаатц.

У понеділок петиційний комітет Бундестагу почав розглядати питання визнання Голодомору геноцидом українського народу. Комітет має визначитись у відповідь на петицію з відповідним закликом, яка наприкінці травня набрала 56 тисяч голосів. Мінімальна кількість голосів для розгляду петиції – 50 тисяч. 

“МЗС хоче, аби петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття “геноцид” не було визначене до 1951 року. На мою думку, цей аргумент є дуже технократичним. Те саме стосується й іншого аргументу – що, окрім українців, це штучно влаштований голод мав і інших жертв, зокрема в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, так само більше схожий на відмовку”, – заявив депутат.

Депутат Бундестагу від ХДС Арнольд Фаатц

На його переконання, така аргументація небезпечна, бо вона може призвести до вимог нацистів не визнавати гітлерівського геноциду, який так само стався до визначення цього поняття.

“Це рішення МЗС хибне ще й тому, що це означає стати на коліна перед Росією. Очевидно, ніхто не хоче створювати нові теми для конфронтації з Росією”, – додав Арнольд Фаатц.

Німецький депутат повідомив, що через таку оцінку МЗС можна очікувати, що петиційний комітет відхилить петицію.

“Я вважаю це неправильним. Колеги, які вважають так само, найімовірніше, подадуть заявку на те, щоб голосувати за цю петицію в Бундестазі окремим пунктом. Але, ймовірно, більшості для ухвалення цієї петиції в Бундестазі не знайдеться”, – додав він.

Нагадаємо, наприкінці минулого року палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу. Співавторами резолюції виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. 

У листопаді 2017 року демографи назвали точне число жертв Голодомору в Україні в 1930-х роках. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: