Минулого року у світі вбили понад три сотні правозахисників

Дата: 22 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Минулого року у світі вбили понад 300 правозахисників, які працювали з темами захисту довкілля, свободи слова, прав ЛГБТ-людей та права корінних народів на землю. 

Такі дані звіту організації “Міжнародний фонд захисту правозахисників”. 

 

Експерти організації аналізували інформацію щодо фізичної безпеки правозахисників у 31 країні світу. За їхніми словами, лідерами серед країн, де минулого року вбили найбільше активістів, стали Колумбія (103 вбивства), Філіппіни (43), Гондурас (31), Бразилія (23), Мексика (23) та Гватемала (15).

Серед загроз, з якими стикаються правозахисники в всьому світі, експерти назвали фізичні атаки, наклеп та судові переслідування. Згідно з дослідженням:

  • 85% убитих активістів стикались із погрозами перед смертю;
  • 40% працювали з питаннями захисту права корінних народів на землю та екології;
  • 13% убитих були жінками.

України немає серед країн, які потрапили до аналізу організації, однак у звіті експерти згадали про двох убитих минулого року російських активістів: ЛГБТ-активістку Олену Григор’єву, яку зарізали біля власного будинку в Санкт-Петербурзі невідомі, та Дмитра Грибова – антикорупційного активіста, якого забили арматурою в маленькому селі під Москвою. 

Як відомо, вже декілька років в Україні продовжується хвиля нападів на активістів, які борються, зокрема, з корупцією в регіонах. Найвідомішою наразі є справа про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. 

Дівчину облили сірчаною кислотою ще наприкінці липня 2018 року, а в листопаді того ж року вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. Згодом п’ятьом виконавцям нападу присудили від трьох до шести років утримання під вартою, проте слідство досі не може назвати замовників злочину.

ZMINA докладно розповідала все, що треба знати про справу Гандзюк.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter