Минулого року в комерційно успішних фільмах зіграла рекордна кількість жінок

Дата: 13 Січня 2020
A+ A- Підписатися

У 2019 році кількість жінок у комерційно успішних кінострічках зросла до 40%.

Про це з посиланням на дослідження Центру вивчення жінок на телебаченні та в кіно Університету Сан-Дієго повідомляє видання Variety.

Експерти проаналізували понад 2300 героїв зі 100 найприбутковіших фільмів минулого року. Виявилося, що частка комерційно успішних фільмів, у яких головні ролі зіграли жінки, зросла майже на 10% – із 31 до 40%. Зокрема, йдеться про такі фільми, як “Капітан Марвел”, “Маленькі жінки”, “Ми” та мультфільм “Крижане серце – 2”. Дослідники стверджують, що ця цифра стала рекордною за всю історію кінематографу.

Також дослідження показало, що:

  • у 43% фільмів головну роль грали чоловіки;
  • у 17% фільмів головну роль грали жінки разом із чоловіками;
  • до 37% збільшилася кількість жіночих персонажів, які значно впливають на сюжет.

Найчастіше жінки з’являлись у фільмах жахів (26%), драмах  (24%), комедіях (21%), бойовиках (16%), фантастиці (8%) та анімаційних фільмах (5%). 

Водночас дослідження показало й деякі негативні тенденції в індустрії. Так, досі в кіно панують ґендерні стереотипи: жіночі персонажі частіше акцентують увагу на сімейному стані (46% проти 34% у чоловіків), героїні-жінки рідше мають певне заняття чи роботу (61% проти 73% у чоловіків). 

Також негативною є тенденція щодо показу в комерційно успішних фільмах жінок з малопредставлених груп: відсоток темношкірих жінок у кіно незначно знизився – з 21% у 2018 році до 20% у 2019-му, частка жіночих персонажів азійського походження повернулася до рівня 2017 року (7%), а частка латиноамериканських жінок незначно збільшилася – з 4% у 2018 році до 5% у 2019-му. Таким чином, більшість (70%) героїнь у кіно торік були білошкірими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: