Минулого року Об’єднана єврейська община України зафіксувала 66 випадків антисемітизму

Дата: 17 Січня 2020
A+ A- Підписатися

У 2019 році Об’єднана єврейська община України зафіксувала 66 випадків прямого антисемітизму на території країни. 

Про це йдеться в річному звіті організації.

За даними звіту, кількість випадків антисемітизму в Україні зменшилася на 27% порівняно з попереднім роком.

“Зниження рівня антисемітизму ми пов’язуємо зі зміною влади, у зв’язку з чим знизилася інтенсивність героїзації осіб, які брали участь у знищенні євреїв, і осіб, причетних до єврейських погромів в Україні. Крім цього, у 2019 році зафіксовано меншу кількість антисемітських висловлювань від представників української влади на всіх рівнях”, – йдеться у звіті. 

За словами авторів документа, знизився в Україні й рівень побутового антисемітизму, водночас зросла кількість актів вандалізму – антисемітських написів у публічних місцях, осквернення єврейських пам’ятників і братських могил.

Експерти Об’єднаної єврейської общини України помітили зростання інтересу державних органів до проблеми антисемітизму в Україні. Так, правоохоронні органи, за винятком деяких випадків, стали швидше реагувати на вияви антисемітизму.

 

Водночас, як ідеться у звіті, минулого року побільшало випадків, які потребували детальнішої перевірки. Адже багато випадків, про які писали в медіа та соціальних мережах, не підтвердилися. 

На думку експерта Центру прав людини ZMINA В’ячеслава Ліхачова, до звіту організації є декілька важливих питань. Так, за його словами, методологічні похибки підходу авторів доповіді практично нівелюють намагання оцінити динаміку кількості інцидентів у різних роках, а інтерпретації викликають подив.

“Президентом ОЄОУ є Ігор Коломойський, стосунки якого з новим керівництвом країни явно кращі, ніж були з попереднім. Навіть якщо не брати до уваги сумніви з приводу можливого пояснення нібито зафіксованого зниження, слід зазначити, що, за даними самих же авторів доповіді, в першому кварталі минулого року було зафіксовано 18 випадків “прямого антисемітизму”, а в четвертому – 24. Тобто, незалежно від того, чи мала місце “героїзація осіб, що брали участь у знищенні євреїв” за попередньої влади, чи припинилася вона після її зміни, а також чи впливала ця “героїзація” на кількість виявів антисемітизму в реальному житті, абсолютно очевидно, що інтерпретація динаміки авторами доповіді суперечить фактичним матеріалам цієї ж доповіді“, – розповів він. 

Крім того, на думку експерта, зменшення кількості виявів антисемітизму у звіті за 2019 рік пояснюється тим, що автори доповіді почали перевіряти первинні повідомлення і менше покладатися на поширювачів недостовірної інформації в соціальних мережах. Підтвердження цьому є у вступі до звіту. 

Більш пильний погляд на зафіксовані в доповіді інциденти, за словами Ліхачова, змушує скептично ставитися не тільки до її висновків, а й до наведених у ній кількісних показників. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: