МВС знайшло винних у розгоні “Фінансового майдану”

Дата: 02 Березня 2015
A+ A- Підписатися

За попередніми підсумками розслідування конфлікту між активістами  та правоохоронцями під будівлею Національного банку звільнено керівника Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві, заступнику керівника з громадської безпеки оголошено догану. У МВС дійшли висновку, що на акції були присутні провокатори та що міліція неналежно оцінила обставини і не забезпечила охорону громадського порядку.

У повідомленні на офіційному сайті МВС сказано, що за час роботи комісії МВС було зібрано та опрацьовано наявні фото- та відеоматеріали, отримані від учасників акції та з інших джерел, опитано 70 військовослужбовців Нацгвардії України та 7 працівників міліції, 22 громадянина, проведено зустріч працівників МВС з учасниками акції.

Зазначається, що учасники акції, активісти “Фінансового майдану”, під будівлею Нацбанку встановили намет, дерев’яні піддони та автомобільні шини, зокрема і на проїжджій частині, чим заважали пересуванню інших громадян та транспорту. Через те, що активісти заважали прибрати зайві речі з дороги та тротуару, між ними та комунальниками виник конфлікт.

Щоб припинити конфлікт, заступником начальника ГУМВС України в місті Києві, полковником міліції Ігорем Коваленком було прийнято рішення про переміщення 50 військовослужбовців Національної гвардії України від НСК “Олімпійський”, де відбувався футбольний матч “Динамо” – “Генгам”, та 30 військовослужбовців від Адміністрації Президента України до будівлі Національного банку України. Коли активісти відмовилися розібрати намет, правоохоронці відтіснили протестувальників, а комунальники прибрали речі.

У повідомленні МВС стверджується, що “серед учасників акції знаходилися особи, одягнені в однотипний камуфльований одяг, які своїми діями намагалися спровокувати правоохоронців на загострення конфлікту (хапали за одяг, кидали в правоохоронців пляшки та інші предмети)“, але правоохоронці у відповідь не застосовували “спеціальних засобів та заходів фізичного впливу“.

Водночас далі у повідомленні МВС йдеться про те, що викликані активістами швидкі забрали до лікарні двох громадян з попередніми діагнозами: перелом нижньої щелепи та забій м’яких тканин голови. Активісти стверджують, що ці травми вони отримали під час сутички під Нацбанком.

Комісія МВС дійшла висновку, що “керівництво Печерського райуправління не надало належної оцінки обставин, що склалися навколо проведення акції біля будівлі НБУ, не забезпечило кількісну та якісну охорону громадського порядку. Також було проігноровано можливість будь-яких провокацій, а також невдоволення діями учасників акції з боку пересічних громадян“.

За результатами перевірки міністром МВС звільнено керівника Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві Сергія Карпіка. Також комісія запропонувала міністру звільнити заступника керівника з громадської безпеки цього ж управління Володимира Соцького, який зараз відсторонений від виконання обов’язків, а заступнику керівника міліції з громадської безпеки ГУМВС України в місті Києві Ігорю Коваленку оголошено догану. Керівнику ГУМВС України в місті Києві Олександру Терещуку вказано на низьку організацію діяльності підлеглих в частині забезпечення охорони громадського порядку у столиці.

Питання відповідальності інших посадових осіб буде розглянуто під час подальшої роботи комісії. Буде також надано оцінку діям керівництва Нацгвардії під час подій під Нацбанком. Матеріали розслідування буде спрямовано до Генпрокуратури для ухвалення рішення згідно з законодавством, зазначено у повідомленні МВС. 

Нагадаємо, учасники мирної акції валютних позичальників, так званого “Фінансового майдану”, 26 лютого ввечері були відтіснені правоохоронцями від будівлі Нацбанку. Перед цим організатори акції зробили тент, щоб сховатися від дощу. Активісти відмовилися прибрати тент на вимогу міліції, після чого приїхали кілька машин із правоохоронцями. Після сутички міністр МВС Арсен Аваков приїхав на місце події, вибачився перед активістами за дії підлеглих, пообіцяв створити комісію для розслідування обставин події і оприлюднити результати за 48 годин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: