Музей в Одесі випустив антистереотипні футболки

Дата: 06 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Одеський художній музей створив колекцію футболок, яка має привернути увагу до стереотипів, пов’язаних з жінками. 

Про це повідомляє місцеве видання “Маяк”. 

%%GALLERY%%

Створили колекцію футболок у межах конкурсу “Не вішай ярлики”, який нещодавно оголосив Фонд Олени Пінчук. Його учасники мають зробити футболки проти упереджень, пов’язаних з жінками, які засновані на п’яти стереотипах: краса не поєднується з розумом, жінка повинна вийти заміж і народити дітей, жінка повинна заробляти менше чоловіка, не здатна сама досягти чогось серйозного і жінка не вміє керувати автомобілем. Переможець конкурсу отримає благодійний грант у розмірі 100 000 гривень.

У художньому музеї кажуть, що всі жіночі образи на футболках взяті з картин, які є в експозиції і фондах Одеського художнього музею: “Революціонерка” Юлія Бершадського, “Портрет Т.М. Брайкевич” Костянтина Сомова, ескіз до нествореного панно Зінаїди Себрякової для Казанського вокзалу в Москві “Жінка з птахом”, “Купальниця” Тімолеона Карла Неффа і “Купальниці” Амшея Нюренберга.

“Музей – це саме те місце, де ми бачимо, як змінювалися жіночі образи, особи, характери, їхня роль у суспільстві та історії. І саме тут можна відчути, як вони схожі на нас сьогоднішніх. Ми вирішили надати голоси всім цим жінкам, які вже сотні років розповідають свої історії. Але сьогодні вони кажуть про те, що думаємо і відчуваємо ми – сучасні жінки”, – розповіли в музеї.

Автори колекції наголосили, що мають намір випустити футболки, навіть якщо вони не отримають перемогу в конкурсі. Крім футболок у планах створення стікерів для Telegram і наліпок.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: