“Можливо все”: Нацрада позапланово перевірить канал “СТБ”

Дата: 14 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Національна рада України з питань теле- і радіомовлення вирішила позапланово перевірити ТОВ “Телеканал “СТБ”, ТОВ “ТРК “Наталі”, ТОВ “Тотвельд” (XSPORT), ТОВ “Телекомпанія “Телевсесвіт” і ТОВ “Ідана Юкрейн” щодо дотримання правил мовлення в День пам’яті Героїв Небесної сотні.

Про це повідомляє прес-служба відомства. 

20 лютого мовники на території країни мали керуватися особливими Правилами ведення мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Згідно з ними, цього дня припиняються трансляції комедійних та еротичних фільмів, гумористичних, розважальних і музичних передач, що містять твори мажорного звучання, теле- і радіовікторин, музичних передач на замовлення в прямому ефірі; припиняються трансляції рекламних роликів, що містять елементи гумору та еротики; мовники мають поширювати щонайменше раз на годину в ефірному часі інформацію про день трауру (скорботи, жалоби); також під час телетрансляції вони мають розмістити зображення запаленої свічки, а о 12.00 годині оголосити хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.

Однак моніторинг мовлення Нацради за цей день показав, що п’ятірка телеканалів із Києва не дотрималися цих вимог.

“Телеканали “СТБ – Можливо все!”, “Наталі”, XSPORT і “Телевсесвіт” не поширювали інформацію про день пам’яті у всьому обсязі, а саме мінімум раз на дві години. Крім того, виявлено, що в ефірі BOUTIQUETV такої інформації не було упродовж всієї доби, а також о 12:00 не оголошувалась хвилина мовчання із супроводженням звуку метронома і в проміжку часу з 00:00 до 01:02 на екрані мовника не демонструвалася палаюча свічка або відповідне стилізоване зображення”, – повідомляють у відомстві. 

Після перевірки регулятор ухвалить відповідні рішення.   

Як відомо, нещодавно Нацрада позапланово перевіряла 112-й канал на предмет розпалювання ворожнечі. Причиною перевірки стали слова ведучого Вадима Рабіновича про “провокаторів з фашистськими прапорами у центрі Києва” та інтерв’ю екс-прем’єр-міністра України Миколи Азарова, яке він дав кореспонденту каналу з Росії. 

ДОВІДКА. День Героїв Небесної сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні. Його встановили указом президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: