МОН вдосконалить цьогорічний порядок зарахування до перших класів

Дата: 07 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Цьогорічний порядок зарахування дітей до перших класів суттєво доопрацюють до наступної вступної кампанії.

Про це сьогодні під час експертного обговорення “Чи може держава гарантувати дитині місце навчання в школі біля дому?” заявив Олександр Сич, керівник експертної групи з питань координації політики директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України.

“Ми завжди працюємо заради наших дітей, тому намагатимемося виправити всі недоліки, які сталися в цьому документі”, – сказав експерт.

За його словами, над удосконаленням порядку робоча група почне працювати восени цього року. Олександр Сич акцентував, що до роботи залучать усі зацікавлені сторони. Зокрема, до співпраці він запросив і правозахисників, які раніше висловилися щодо недоліків і порушень прав людини, які містить документ.

Із тим, що порядок потребує суттєвих перероблень, погодився й Сергій Горбачов, член колегії МОН і робочої групи, яка розробляла проект порядку, директор СШ №148 м. Києва. Утім, додав він, для ефективної роботи спочатку треба отримати чіткі дані про цьогорічне зарахування дітей. 

Водночас експерти правозахисних організацій, які брали участь у дискусії, зауважили, що варто переглянути самі принципи, на яких базується процес зарахування, щоб надалі уникнути порушень прав людини та успішно реалізувати освітню реформу. 

Нагадаємо, цього року Міністерство юстиції підписало порядок зарахування дітей до шкіл, розроблений МОН. Згідно з документом, першочергове право на зарахування отримали діти, які “прописані” на закріпленій за школою території. Як наслідок, перша в історії реформованої Нової української школи вступна кампанія викликала обурення серед частини батьків майбутніх школярів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: