Молдова забороняє пластикові пакети

Дата: 04 Січня 2019
A+ A- Підписатися

З 1 січня 2019 року в Молдові набирають чинності поправки до закону про внутрішню торгівлю, згідно з якими в роздрібній торгівлі буде заборонено використання одноразових поліетиленових пакетів.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Згідно із законодавчими змінами, першими з магазинів зникнуть так звані товстостінні пакети, товщина яких становить понад 50 мікрон. З початку 2020 року з роздрібної торгівлі планують вилучити найшкідливіші, на думку фахівців, пакети у 15 мікрон.

У 2021 році в Молдові повністю заборонять використання будь-яких видів пластикових пакетів. Виняток – пакети, вироблені з екологічно чистих матеріалів, що використовуються для пакування товарів у заводських умовах. У цій країні запланований поетапний перехід на паперові пакети.

Наразі, згідно зі статистичними даними Міністерства економіки країни, на кожного жителя Молдови на рік припадає по 140 пластикових пакетів.

Щорічно в республіці використовуються до 140 мільйонів такої “упаковки”.

Нагадаємо, раніше “BBC News Україна” повідомила про вченого із Сумського аграрного університету Дмитра Бідюка. Він винайшов пакет, який зникає в землі за місяць. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: