Моґеріні: Анексія Криму – прямий виклик міжнародній безпеці

Дата: 16 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Анексія Криму чотири роки потому залишається прямим викликом міжнародній безпеці і має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, що захищає єдність і суверенітет усіх держав.

Про це йдеться в декларації Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні, оприлюдненій 16 березня, передає “Крим.Реалії”.

Федеріка Моґеріні

За її словами, Європейський союз як і раніше твердо прихильний суверенітету і територіальній цілісності України.

Моґеріні засудила мілітаризацію півострову, будівництво Керченського мосту без згоди України та вимушену паспортизацію, що суперечить міжнародному гуманітарному праву.

Вона звернула увагу на те, що після анексії жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, зокрема, свободи вираження думок, релігії або переконань, а також права на мирні зібрання.

“Права кримських татар були серйозно порушені за рахунок закриття кримськотатарських ЗМІ, заборони діяльності Меджлісу, їхнього самоврядування, переслідування його лідерів і членів їхньої громади. Кримським татарам, українцям і всім етнічним і релігійним громадам на півострові повинна бути забезпечена можливість підтримувати й розвивати свою культуру, традиції, освіту й самобутність”, – підкреслила Моґеріні.

Євросоюз також виступив із вимогою звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколу Семену та всіх, кого затримали та засудили із порушенням міжнародного права.

Моґеріні наголосила на необхідності повного дотримання міжнародних стандартів в галузі прав людини на півострові, розслідування всіх випадків порушень прав людини, зникнень, тортур, вбивств, а також до вільного доступу міжнародних правозахисників на територію Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: