Міжнародним організаціям можуть дозволити закупівлю ліків для України

Дата: 13 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Представники Міністерства охорони здоров’я, експерти та громадські активісти узгодили два законопроекти, що на 4 роки передають закупівлю ліків міжнародним організаціям.

Сьогодні Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради України розглянув пакет законопроектів №2150 та №2151 та рекомендував парламенту прийняти його наступного тижня за основу та в цілому.

Ми рекомендуватимемо проголосувати за пакет законопроектів  про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям відразу в першому читанні та в цілому вже наступного сесійного тижня. Це вкрай важливо для українських пацієнтів, щоб ВООЗ, ЮНІСЕФ та інші міжнародні організації мали змогу приступити до процесу закупівель якнайшвидше та вчасно поставити ліки в лікарні“, – зазначає Ольга Богомолець, голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України.

12 березня депутати, Міністерство охорони здоров’я, експерти та громадські активісти узгодили спірні питання у законопроектах. За результатами узгоджень до переліку препаратів, що закуповуватимуться разом з ліками, включено вироби медичного призначення, скорочено попередній термін закупівель до 4 років та розширено список міжнародних закупівельних агенцій, які зможуть здійснювати закупівлі для України. Серед них: ВООЗ, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership for supply chain management (PFSCM) (США), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія).

Громадські активісти закликають депутатів Верховної Ради в найкоротші терміни підтримати ці законопроекти, бо від них залежить життя сотень тисяч пацієнтів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: