Міжнародний суд ООН може змусити Росію зменшити репресії у Криму – Чубаров

Дата: 19 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Ухвалення Міжнародним судом ООН тимчасових заходів, спрямованих щодо Росії для запобігання порушень прав людини, призведе до зменшення репресій на території анексованого Криму, заявив Крим.Реалії голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Це могло б мінімізувати репресії щодо громадян України і, в першу чергу, кримських татар. Ідеться про забезпечення роботи Меджлісу кримськотатарського народу, про свободу слова, мова йде про елементарні права людини, як можливості висловлювати свою волю, право на мирні зібрання. Все це – те, без чого нормальне суспільство не може існувати, але Крим зараз живе якраз без цих очевидних речей”, – констатував Чубаров.

Він високо оцінив шанси України при розгляді позову в Міжнародному суді ООН і додав, що процес буде довгим, але “це слід робити”.

Як відомо, Україна 16 січня подала позов до Міжнародного суду ООН про порушення Росією міжнародних конвенцій із протидії фінансуванню тероризму й расової дискримінації. У МЗС України наголошують, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь у кампанії дискримінації неросійських громад, які проживають у Криму, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: