Міжнародна дорадча група відповіла на критику Авакова

Дата: 16 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Ніколас Братца, президент міжнародної дорадчої групи Ради Європи (МДГ), яка спостерігає за розслідуванням вбивств на Майдані, відповів на публічну критику керівника МВС Арсена Авакова.

Як пише “Європейська правда“, 15 квітня в Страсбурзі, на засіданні комітету міністрів Ради Європи Ніколас Братца нагадав, що у звіті МДГ містилися серйозні звинувачення на адресу МВС у недостатній співпраці з Генпрокуратурою щодо розслідування вбивств на Майдані, що призвело до негативних наслідків для слідства.

Я розумію, що наша критика є сильною. Вона призвела до не менш жорсткої реакції з боку міністра внутрішніх справ, який назвав висновки групи “дивними і необґрунтованими”, а також висловив низку звинувачень щодо чесності та неупередженості МДГ. Не думаю, що мені варто вдаватися до детальних відповідей щодо цих звинувачень. Звіт сам по собі є красномовним. Але я маю звернути увагу на одну річ – початково критика звучала не від нас, а від генпрокуратури“, – заявив Ніколас Братца.

Він також зазначив, що група неодноразово зверталася до МВС – під час особистих зустрічей та письмово – з проханнями прокоментувати деталізовані звинувачення на їх адресу. МДГ не отримала відповідей, що розвіяли би враження про нестачу співпраці з боку міністерства. За словами  президента МДГ, наприкінці 2014 року співпрацю між МВС та ГПУ нарешті було налагоджено, але було втрачено 10 місяців, що мали би бути витрачені на проведення ефективного розслідування.

Нагадаємо, міністр МВС Арсен Аваков розкритикував склад МДГ Ради Європи, а також обставини її створення. Зокрема, міністр незадоволений тим, що до комісії увійшов Олег Анпилогов – колишній заступник прокурора Харківської області у 2005 – 2012 роках, колишний заступник голови Харківської обладміністрації Михайла Добкіна, член фракції Партії регіонів у Харківській облраді та друг харківського мера Геннадія Кернеса. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: