Місія ООН критикує закон про реінтеграцію Донбасу

Дата: 12 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

В моніторінговій місії ООН вважають, що законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” вимагає адаптації для дотримання вимог правової визначеності.

Про це йдеться у 20-й доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні, презентованій у Києві у вівторок, передає Інтерфакс.

В організації вважають, що в питанні нормативно-правового забезпечення захисту прав і свобод населення, що проживає на непідконтрольній частині Донбасу, документу бракує чіткості.

У місії ООН також викликають занепокоєння норми, що передбачають невизнання документів, виданих на непідконтрольних територіях. В організації закликають продовжити практику визнання фактів народження та смерті.

Управління Верховного комісара з прав людини звертає увагу на намір авторів закону визначити конфлікт на сході України в юридично зобов’язальному формулюванні. Водночас УВКПЛ зазначає, що це визначення не повинне використовуватися для створення передумов (і передбачати юридичні санкції) для обмеження свободи слова та вираження поглядів“, – зазначається в доповіді.

У доповіді місія ООН закликає уряд України після введення в дію закону “не допустити різкого припинення чинності правових актів, якими було встановлено конкретні гарантії та привілеї для населення протягом строку проведення антитерористичної операції”.

“Необхідно передбачити перехідний період, в рамках якого чинність таких привілеїв буде продовжено, поки національне законодавство не буде приведено у відповідність до положень нової законодавчої бази”, — йдеться у документі.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Документ визначає окремі території в Донецькій та Луганській областях окупованими. Кордон окупованих територій має визначати Міноборони за поданням Генштабу. За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

У випадку введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Раніше правозахисники вимагали від Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони допрацювати законопроект про реінтеграцію Донбасу із залученням представників громадського суспільства, правозахисних, гуманітарних організацій та агентств ООН.

На їх думку, в документі залишаються статті, що можуть призвести до порушень прав людини. Зокрема, правоохоронці та військові отримають право застосовувати зброю, затримувати людей, перевіряти документи та проводити особистий догляд речей, а також проникати в житлові приміщення у невизначених “зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter